Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Gulxumor Dosovaning o‘z saylovchilar o‘rtasida ochiq muloqoti joriy yilning 2-choraki hisoboti muhokama qilindi.
Xususan, aholi tomonidan bildirilgan taklif va murojaatlar asosida mahallada yo‘l ta’miri, elektr ta’minotini barqarorlashtirish, bolalar maydonchasini yangilash va tibbiy xizmat sifatini yaxshilash bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar alohida qayd etildi.
Muloqot davomida aholi vakillari deputat faoliyatidan mamnun ekanliklarini bildirib, kelgusidagi rejalar, ijtimoiy loyihalarda hamkorlik qilishga tayyor ekanliklarini ta’kidlashdi.
Gulxumor Dosova, deputat:
"Har bir uchrashuv men uchun muhim. Chunki saylovchi — mening ishonchli hamkorim. Ularning fikri, dardu-muammosi, taklif va mulohazalari kelgusidagi faoliyatimga yo‘l xaritasi bo‘lib xizmat qiladi."
Uchrashuv yakunida kelgusi chorakda amalga oshirilishi mo‘ljallangan vazifalar belgilanib, mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.
Deputat uchrashuvdan keyin shu hududdagi ijtimoiy soha obyektlari faoliyati bilan tanishib, soxada faoliyat yuritayotgan mutaxassislar bilan ham uchrashib fikrlari tinglandi.