Uchrashuvda mahalla muammolari va ularni bartaraf etish maksadida xususan; yordamga muhtoj oilalarga yordam kursatish, ishsiz ayollar hamda aholining elektr energiya, yul qurilish, gaz bilan bog'liq muammolar buyicha mahallada yetakchi, tadbirkor, sahovat pesha insonlarni taklif etish orqali hal etish choralari belgilab olindi va uchrashuv kuni kelishildi.
Xalq deputatlari Payarik tumani Kengashi 5-Samarkand okrugidan saylangan deputat Saodat Kasimova Toxirshayx MFYda Mahalla yettiligi va mahalla oksokollari bilan uchrashudi. Uchrashuvda mahalla muammolari va ularni bartaraf etish maksadida xususan; yordamga mhtoj oilalarga yordam kursatish, ishsiz ayollar hamda aholining elektr energiya, yul qurilish, gaz bilan bog'liq muammolar buyicha mahallada yetakchi, tadbirkor, sahovat pesha insonlarni taklif etish orqali hal etish choralari belgilab olindi va uchrashuv kuni kelishildi.