Аyollar huquqlari va erkinliklarini himoya qilish sohasida mamlakat qonunchiligini yanada takomillashtirishning dolzarb masalalar
OʼzLiDeP Chiroqchi tuman Kengashi va “Аyollar qanoti” tomonidan tumandagi 3-sonli politexnikum binosida 2025 yil “Аtrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili”da “Oʼzbekiston-2030” strategiyasining 25-maqsad: “Аyollar huquqlari va erkinliklarini himoya qilish sohasida mamlakat qonunchiligini yanada takomillashtirishning dolzarb masalalari” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.Tadbirda tuman Kengashi deputatlik guruhi aʼzolari,partiya faollari,hamkor tashkilot vakillari ishtirok etdi.Muloqotda mamlakatimizda xotin-qizlarning huquqlari va qonuniy manfaatlariga soʼzsiz rioya etilishini taʼminlash borasida keng koʼlamli ishlar amalga oshirilayotganligi,yaʼni ayollarning huquqiy madaniyatini oshirishga qaratilgan choralar, tazyiq va zoʼravonliklarning oldini olishga qaratilgan chora-tadbirlar , ayollar huquqlari kamsitilishining barcha shakllariga barham berish boʼyicha qonunchilikka kiritilayotgan oʼzgarish va qoʼshimchalar haqida aytib oʼtildi.