Xalq deputatlari Sherobod tuman Kengashi doimiy komissiyalarining majlisi bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Sherobod tumani kengashida "Yettinchi chaqiriq Xalq deputatlari Sherobod tumani kengashining oltinchi sessiyasi" kun tartibiga kiritilgan masala yuzasidan
Xalq Deputatlari Sherobod Tumani Kengashining Reglament va deputatlik odob-axloqi masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi yig‘ilishlari bo‘lib o‘tdi.
Unda
Xalq deputatlari tuman Kengashining 2023-yil 10-fevraldagi Xalq deputatlari Sherobod tumani Kengashi tarkibida Sherobod tumani korrupsiyaga qarshi kurashish komissiyasini
tuzish, Nizomi va tarkibini tasdiqlash to‘g‘risidagi VI-62-35-8-119-K/23-sonli qaroriga qo‘shimcha va o‘zgartirishlar kiritish to‘g‘risida
deputatlari va senatorlarning “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida KQ-35-V-sonli qarori ijrosi yuzasidan
Xalq deputatlari Sherobod tumani Kengashi deputatlarini ma’naviy va moddiy rag‘batlantirish to‘g‘risida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 28-yanvardagi “Xalq deputatlari mahalliy Kengashlari sessiyalarida hududiy davlat organlari va tashkilotlari mansabdor shaxslarining hisobot (axborot)larini eshitishning namunaviy tartibini tasdiqlash to‘g‘risida”gi KQ-54-V-sonli qarori ijrosini ta’minlash haqidagi qaror loyihalari muhokama qilindi.