Xalq deputatlari Shovot tumani Kengashi agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Xorazm viloyat Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi boshqarmasi Shovot tuman bo‘limi inspektori I.Mavlanovaning
tumanda Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi bo‘yicha 2024-yilda amalga oshirilgan ishlari yuzasidan hisoboti tinglandi.
Xususan agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi a’zosi J.Babajanov aholi tomonidan chiqariladigan chiqindilarni olib ketilishi bo‘yicha birnechta takliflarni bildirdi.
Uchrashuvda tuman «Ekologik» partiya Shovot tumani raisi o‘rinbosari R.Tillayev so‘zga chiqib, tumanda o‘tkaziladigan Ekologik tadbir va reydlarda tuman inspeksiyasi hodimlarini sifatli va samarali tashkil etilishida hamkorlikga chaqirdi.