Doimiy komissiya yig‘ilishi
Xalq deputatlari O‘rta Chirchiq tuman Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash va huquqiy masalalar bo‘yicha hamda Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha doimiy komissiya yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Kun
tartibidagi masalalar:
1. O‘rta Chirchiq tuman prokuraturasining tumanda qonuniylikni mustahkamlash, fuqarolarning huquq va erkinliklarini muhofaza qilish, jinoyatchilik hamda huquqbuzarliklarni oldini olish borasida 2024 yil mobaynidagi faoliyati, Respublika Prezidentining farmonlari va qarorlari, Bosh prokuratura va viloyat prokuraturasi tomonidan yuborilgan ko‘rsatmalar va sohaviy buyruqlar talablari asosida tashkil etilib, muayyan ishlar amalga oshirish to‘g‘risida.
2. Ichki ishlar bo‘limi boshlig‘ining 2024-yilda tuman Ichki ishlar bo‘limi tomonidan huquqbuzarlik va jinoyatchilikni oldini olish borasida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan hisoboti to‘g‘risida.
3. Hududlarni kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha sektorlar faoliyatini yanada takomillashtirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida.
4. O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2024-yil 29-noyabrdagi “Kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha belgilangan ustuvor vazifalarning bajarilishini nazorat qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-6-V-son Qarori ijrosi to‘g‘risida