#DEPUTATNING_SAYLOVChILAR_BILAN_UChRAShUVI
Xalq deputatlari Surxondaryo viloyati Kengashi deputati A.Oripov, Xalq deputatlari Oltinsoy tuman Kengashi deputati Yu.Hakimovlar ishtirokida Oltinsoy tumanidagi “Tog‘ay Murod” va “Xo‘jasoat” mahallalarida mavjud muammolarni aniqlash hamda mamlakatimizda Davlatimiz rahbari rahnamoligida amalga oshirlayotgan islohotlar, qabul qilinayotgan yangi qonunlar va ularning mazmun-mohiyati haqida axborot berdilar. Uchrashuvda mahalladagi muammolarini o‘rganib ularni bartaraf etish yuzasidan taklif va mulohazalar muhokama etildi. Hamda shu hududdagi maktabgacha va maktab ta’limi tashkilotiga
qarashli 43-54-sonli umumta’lim maktablarida olib borilayotgan ta’lim-tarbiya ishlarining olib borilishi hamda maktab binolarining qishki mavsumda isitilish o‘rganib chiqlildi. Aholi tomonidan bildirilgan murojaat va takliflar yuzasidan tegishli korxona, tashkilot va muassasalarga deputatlik so‘rovnomalar yuborishga kelishib olindi.