Xalq deputatlari Quvasoy shahar Kengashi kotibiyati
✅Xalq deputatlari Quvasoy shahar Kengashi kotibiyati hamda shahar partiya Kengashlari raislari bilan hamkorlikda qator amaliy chora-tadbirlar belgilandi.
✅Rejaga muvofiq, qonunchilik talablarining ijrosini ta’minlash, aholi murojaatlarini o‘z vaqtida ko‘rib chiqish, deputatlik nazoratini kuchaytirish, ijtimoiy-iqtisodiy dasturlar ijrosini tizimli monitoring qilish hamda joylardagi muammolarni bartaraf etishga alohida e’tibor qaratiladi.
✅Shuningdek, shahar Kengashi sessiyalari va doimiy komissiyalar faoliyatini samarali tashkil etish, partiya guruhlari bilan hamkorlikni mustahkamlash, ochiqlik va oshkoralik tamoyillarini ta’minlash orqali aholi bilan muloqotni kuchaytirish ustuvor vazifa etib belgilandi.
✅Mazkur chora-tadbirlar ijrosi natijasida shahar miqyosida davlat va jamoat boshqaruvi samaradorligini oshirish hamda fuqarolar manfaatlarini ishonchli himoya qilish ko‘zda tutilgan.