Prezident BMTning 80-sessiyasida o‘zbek tilida nutq so‘zlashi bizga g‘urur va iftixor baxsh etdi. Davlat rahbari o‘z nutqida dunyo mamlakatlarini o‘zaro ishonch va hamkorlikka chaqirdi.
️Prezidentning “yashil” energetika, ekologiya va suv resurslarini tejashga doir takliflari ham bugungi kunning eng dolzarb masalalaridandir. Bu tashabbuslar nafaqat O‘zbekiston, balki butun mintaqaning ekologik xavfsizligi uchun muhimdir. Shuningdek, gender tenglik, yoshlar siyosati va ijtimoiy faollikni oshirish yo‘lidagi fikrlar — mamlakatda demokratik islohotlarning izchil davom etayotganidan dalolat beradi.
️Prezidentimizning AQSHdagi uchrashuvlari ham bevosita O‘zbekiston manfaatlariga xizmat qilmoqda. Yetakchi kompaniyalar bilan tuzilgan kelishuvlar, xalqaro moliya institutlari bilan olib borilgan muzokaralar natijasida iqtisodiyotimizga yangi sarmoyalar kirib keladi, yangi ish o‘rinlari yaratiladi.