Mahalladagi ijtimoiy xodim faoliyati o‘rganildi
Xalq deputatlari Bekobod shahar kengashi deputati U.Abdunazarov tomonidan “Yangihayot” mahallasidagi ijtimoiy xodim tomonidan aholining ijtimoiy ehtiyojmand toifalariga ko‘rsatilayotgan xizmatlar sifati bilan tanishib chiqdi. Ijtimoiy xodimning
asosiy vazifalardan biri k
am ta’minlangan oilalarni “Ijtimoiy himoya yagona reestri” axborot tizimi orqali aniqlash, ularga kam ta’minlangan oilalar bolalari uchun nafaqa va moddiy yordam tayinlash va to‘lash, ijtimoiy nafaqalar tayinlash hamda ma’lumotnoma olish uchun elektron ko‘rinishda ariza berish bo‘yicha davlat xizmati ko‘rsatish va boshqalardan iboratdir. Markaz tomonidan 429 ta arizalar qabul qilingan bo‘lib, shundan 65,5 foizi, ya’ni 281 ta ariza bo‘yicha fuqarolarga xizmatlar ko‘rsatilgan.
Qonunchilik hujjatlari talablariga mos kelmaganligi bois 120 ta ariza rad etilgan. 28 ta ariza esa ko‘rib chiqish jarayonida. 69
ta oila so‘rovnoma asosida kambag‘al deb e’tirof etilgan.