Paxtachi tuman Kengashi deputati bolalar sport tugaraklarida qatnashish jarayonlarini o'rganish uchun bordi.
Xalq deputatlari Bo'ka tuman Kengashining navbatdagi VII-chaqiriq 5-sessiyasi
🟢 Tuman Kengashi deputatlari ishtirokida o'tgan sessiya kun tartibiga muvofiq
🔸 O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2024-yil 29-noyabrdagi “Kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha belgilangan ustuvor vazifalarning bajarilishini nazorat qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-6-VI-son Qarori ijrosi to‘g‘risida;
🔸 Hududlarni kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha sektorlar faoliyatini yanada takomillashtirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida;
🔸 Xalq deputatlari Bo‘ka tumani Kengashi va Kengash huzuridagi doimiy komissiyalarning 2025-yilga mo‘ljallangan ish rejalarini tasdiqlash to‘g‘risida;
🔸 O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Toshkent viloyati Bo‘ka tumanidagi Xalq qabulxonasining 2024-yilning 4-choragi davomida aholi murojaatlari va muammolari bilan ishlash ahvoli to‘g‘risidagi masalalar ko'rib chiqildi.
🔸 Sessiya davomida mas'ullarning hisobotlari tinglandi va kun tartibidagi masalalar yuzasidan tegishli Kengash qarorlari qabul qilindi.