NAVBATDAGI DOIMIY KOMISSIYA QOSHMA YIGʻILISHI
2023-yil 29-avgust kuni tuman hokimligining kichik majlislar zalida Farg‘ona tumani Kengashi kotibiyati, Xalq deputatlari Farg‘ona tuman Kengashi huzuridagi doimiy komissiyalarning navbatdagi Qo‘shma yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda tuman Kengashi kotibiyat mudiri F.Mirzayev, tuman Kengashi deputatlari O.Dadajonova, Sh.Jo‘rayev, N.Isaqov, B.Axmadjonov, I.Abduraxmonovlar ishtirok etdilar.
Yig‘ilishni tuman Kengashining Yoshlar siyosati, xotin-qizlar va gender tenglik masalalari bo‘yicha doimiy komissiya raisi O.Dadajonova olib bordi.
Yig‘ilish kun tartibiga qo‘shimcha qilib:
1. Tuman Suvoqava bo‘limi tomonida 2023-yil davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
2. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PF-6275-sonli farmoni ijrosi yuzasidan tumanda 6 oy davomida amalga oshirilgan ishlar bo'yicha tuman hokimligining Bolalarni ximoya qilish sho‘basining hisobotlari kiritildi.
Kun tartibidagi 3-masala yuzasidan hisobot taqdim qilinmaganligi sababli kun tartibidan olib tashlanib, bu haqida tuman hokimiga bildigi kiritilishi aytib o‘tildi.
Kun tartibidagi boshqa masala bo‘yicha doimiy komissiyalarning qarorlari qabul qilinib, navbatdagi sessiya kun tartibiga kiritilishi yuzasidan tavsiya qilindi.