Sahovat- benazir qadriyat
Mamlakatimiz mustaqilligining 32 yillik bayrami arafasida “Yangi hayot uchun, Yangi O'zbekiston uchun!” shiori ostida So'x tumanida ham keng ko'lamdagi ishlar amalga oshirilmoqda. “Sahovat- benazir qadriyat” partiya loyihasi doirasida tumandagi Sariqanda, Saribozorcha, Mulgon, Hazrat Ali mahalla fuqarolar yig'inlarida istiqomat qiluvchi ehtiyojmand oilalar holidan habar olindi. Boquvchisidan ayrilgan 11 nafar ayollar tomonidan tarbiyalanayotgan o'g'il-qizlarga tumandagi “Hazrat Ali MFY sahovati” jamg'armasi tomonidan ajratilgan 5 000 000 so'm mablag' yangi o'quv yiliga zarur kiyim va o'quv qurollari sotib olishlari uchun tarqatib berildi. Inson qadri ulug'langan yurtning sahovatpesha insonlari bayram arafasida yana ko'plab oilalarga oziq –ovqat mahsulotlari, ayrimlariga ehtiyojlariga ko'ra, qurilish materillari etkazib berildi.