Доимий комиссиянинг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
Халқ депутатлари туман Кенгашининг таълим, соғлиқни сақлаш, маданият, спорт ва ижтимоий ҳимоя масалалари бўйича доимий комиссияси йиғилиши бўлди.
Йиғилишда
Халқ депутатлари туман Кенгаши котибияти мудири Р.Атоева, доимий комиссия аъзолари Ф.Чўлиева, М.Жумаева, М.Умурова, туман Мактабгача ва мактаб таълими бўлими бошлиғи Х.Зикриллоев ҳамда ишчи гуруҳ томонидан ўрганилган мактабгача таълим ташкилотлари директорлари иштирок этди.
Йиғилишда Ромитан туман мактабгача таълим тизимида сифат ва самарадорликни ошириш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан туман мактабгача ва мактаб таълими бўлими бошлиғининг ҳисоботи тингланди. Шунингдек ишчи гуруҳи томонидан назорат таҳлил ўрганишлари
муҳокама қилинди. Йиғилишда соҳада йўл қўйилган камчиликлар ишчи гуруҳ томонидан танқид қилинди ва камчиликларни бартараф этиш бўйича йўл харитаси тузиш тўғрисида тегишли тавсиялар берилди. Йиғилиш сўнгида тегишли қарорлар
қабул қилинди.