XALQ DEPUTATLARI MIROBOD TUMAN KENGASH DEPUTATI 11-TEMIRYO’LCHILAR SAYLOV OKRUGI DEPUTATI QULMATOVA GULBAXOB BARATOVNA TOMONIDAN AYOLLAR VA FAOLLAR UCHUN O'QUV SEMINAR TASHKIL ETILDI
Sog‘lom oilani shakllantirish, xotin-qizlarni sog'lom turmush tarziga keng jalb qilish, oilalardagi ma’naviy axloqiy qadriyatlarni mustahkamlash maqsadida “Sog‘lom oila – sog‘lom jamiyat” tamoyili asosida Mirobod tumanida seminar o‘tkazidi.
Xalq deputatlari Mirobod tuman Kengashining yoshlar siyosati, xotin-qizlar va gender tenglik masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi a’zolari hamda Mirobod tuman Oila va xotin-qizlar bo'limi va tuman IIO FMB xodimlari ishtirokida o'quv seminar ishtirokchilariga qonunchilikdagi yangilik va mamlakatimizda xotin-qizlar uchun yaratilgan imkoniyatlar to'g'risida ma'lumotlar berildi.
O’quv seminar davomida xotin-qizlarga kerakli tavsiyalar berilib, targ'ibot ishlari olib borildi.