Xalq deputatlari viloyat Kengashining navbatdagi o'n sakkizinchi sessiyasi 6-oktabr kuni o‘tkaziladi
⭐️ Bu haqda xalq deputatlari Samarqand viloyati Kengashi raisi Sh.Negmatovning bugun, 3-oktabrda qabul qilgan "Xalq deputatlari viloyat Kengashining yettinchi chaqiriq, o'n sakkizinchi sessiyasini chaqirish to‘g‘risida"gi Farmoyishida ma’lum qilindi.
Sessiya kun tartibida quyidagi masalalar koʻrib chiqiladi:
- viloyatda 2025-2026-yillarda kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik holati, ayniqsa, ijtimoiy soha obyektlarida amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida viloyat hokimining o‘rinbosari N.Raxmonovning hisoboti;
-viloyat Ichki ishlar boshqarmasi jamoat xavfsizligi xizmati yo‘l harakat xavfsizligi boshqarmasi boshlig‘i A.Nosirovning O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 4-apreldagi “Avtomobil yo‘llarida inson xavfsizligini ishonchli ta’minlash va o‘lim holatlarini keskin kamaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” PQ-190-son qarorining viloyatdagi ijrosi yuzasidan hisoboti;