Sessiya ishida quydagi bir qator masalalar ko‘rib chiqildi:
- Furqat tumani prokurorining 2025-yil to‘qqiz oyi davomida jinoyatchilikka qarshi kurash soxasidagi qonunchilik ijrosi va nazorat holati yuzasidan hisoboti to‘g‘risida;
- Furqat tumani Ichki ishlar bo‘limining 2025-yil to‘qqiz oyi davomida huquqbuzarliklarni oldini olish va ularning profilaktikasi holati, shuningdek, jamoat xavfsizligi yuzasidan hisoboti to‘g‘risida;
- Furqat tumani Adliya bo‘limining O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 24-maydagi PF-80-sonli Farmoni ijrosi yuzasidan axboroti to‘g‘risida;
- Furqat tumanida 2025-2026-yillar kuz-qish davri uchun yakuniy iste’molchilar kesimida ekinlarni sug‘orish uchun suv olish limitlarini ko‘rib chiqish va tasdiqlash to‘g‘risida;
- Furqat tumanidagi aholining ijtimoiy ehtiyojmand toifalarini 2026-yilda ishga joylashtirish uchun ish o‘rinlarining eng kam sonini belgilash va zaxiraga qo‘yish to‘g‘risida;
- Furqat tumani mahalliy budjetining 2025-yil uchunchi chorak ijrosi to‘g‘risida;
- “Yoshlar daftari” jamg‘arma mablag‘larini shaklantirish to‘g‘risida;
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Furqat tumanidagi Xalq qabulxonasining 02.10.2025-yildagi 11-25/42-sonli axborotini ko‘rib chiqish to‘g‘risida;
- Xalq deputatlari Furqat tumani Kengashining 2025-yil 20-fevraldagi VII-5-19-11-164-K/25-son qaroriga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risidagi masalalardan iborat bo‘ldi.