Yangi ko‘p qavatli uylar – zamonaviy shahar hayotining belgisi
Bugungi kunda yangi turar-joy majmualari zamonaviy energiya tejovchi texnologiyalar, xavfsizlik tizimlari va ekologik toza materiallar asosida barpo etilmoqda. Har bir loyiha aholining qulay yashashi, dam olishi va farzandlar tarbiyasi uchun zarur infratuzilma bilan boyitilmoqda. Yangi uylar aholining uy-joyga bo‘lgan ehtiyojini qondiribgina qolmay, shaharlarning me’moriy qiyofasini yangilashga ham xizmat qilmoqda. Ko‘p qavatli uylar atrofida bog‘lar, maktablar, bolalar maydonchalari va savdo markazlari bunyod etilayotgani odamlarning ko'zini quvontiradi.
Shu boiz 25-Yangi Toyloq saylov okrugi tuman Kengashi deputati Aminova Matluba Muxammadiyevna tumanning Charog'bon mahallasida qad roslanayodgan ko'p qavatli uylarning bunyodkorlik ishlari bilan tanishdi. Yangi qurilayotgan ko‘p qavatli uylar – bu zamonaviy O‘zbekistonning rivojlanayotgan qiyofasi. Ular qulaylik, xavfsizlik va go‘zallik uyg‘unligini ifoda etadi. Kelajakda bu yo‘nalish yanada takomillashib, har bir fuqaroning orzusi bo‘lgan shinam va arzon uylar barpo etilishi kutilmoqda.