Xalq deputatlari viloyat Kengashi deputati A.Umaraliyevi va mahalliy kengash deputatlari bilan birgalikda Yuqori Chirchiq tuman INSON ijtimoiy xizmatlar markazi faoliyati, hududni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, aholi turmush farovonligini oshirish, ijtimoiy xodimlar tomonidan ko‘rsatiladigan ijtimoiy xizmatlar va yordamlar o‘rganildi.
“Inson” ijtimoiy xizmatlar markazi tomonidan ijtimoiy nafaqalar, kompensatsiyalar, uy sharoitida yordam ko‘rsatish, nogironligi bo‘lgan shaxslarni qo‘llab-quvvatlovchi xizmatlar, markaz tomonidan ijtimoiy nafaqalar, kompensatsiyalar, ijtimoiy himoya dasturlari orqali ko‘rsatilayotgan qo‘shimcha yordamlar ko‘rildi.
Shuningdek, mehnat faoliyatini kengaytirish istagidagi ayollarni qo‘llab-quvvatlash, ularning muammolarini o‘rganish va tizimli hal etish yuzasidan tegishli ko‘rsatmalar berildi.