Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashi deputati Nizomiddin Botirov 2025-yilning uchinchi choragida amalga oshirgan faoliyati yuzasidan saylovchilar oldida axborot berdi
#deputat_axboroti #deputatlik_faoliyati
❗️Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashi deputati Nizomiddin Botirov 2025-yilning uchinchi choragida amalga oshirgan faoliyati yuzasidan saylovchilar oldida axborot berdi
📢 Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashi deputati, Oqqo`rg`on tumani 19-saylov okrugi hududida saylovchilar bilan uchrashib, 2025-yilning uchinchi choragi va o‘tgan 9 oy davomida amalga oshirilgan faoliyati yuzasidan axborot berdi.
➡️ Hisobot yig‘ilishi ochiq muloqot tarzida o‘tkazilib, unda mahalla faollari, tuman hokimligi vakillari, ijtimoiy soha mutasaddilari hamda saylovchilar ishtirok etdilar. Tadbir davomida deputat o‘z faoliyati jarayonida amalga oshirilgan ishlar, fuqarolardan tushgan murojaatlar va ularning yechimi bo‘yicha erishilgan natijalar haqida batafsil ma’lumot berdi.
🗂️ Uchrashuv davomida deputat Oqqo`rg`on tumanida olib borilayotgan obodonlashtirish, ijtimoiy himoya va bandlik sohasidagi islohotlarga ham to‘xtalib o‘tdi. Fuqarolarning turmush sharoitini yaxshilash, ayollar va yoshlarni qo‘llab-quvvatlash borasida qator amaliy tashabbuslar ilgari surilganini qayd etdi.
💬 Tadbir yakunida saylovchilar tomonidan bildirilgan taklif va mulohazalar inobatga olinib, istiqboldagi rejalar belgilab olindi. Fuqarolar deputatning ochiqlik, jonbozlik va mas’uliyat bilan ishlashini e’tirof etib, faoliyatiga yuqori baho berdilar.