Ijtimoiy soha ob’yektlarida mavsumiy tayyorgarlik ishlari o‘rganildi
🔹Marg‘ilon shahridan saylangan Oliy Majlis qonunchilik palatasi deputati Nodir Tilavoldiyev, Xalq deputatlari Farg‘ona viloyat Kengashi deputati Muxsinjon Isaqov, Xalq deputatlari Marg‘ilon shahar Kengashi deputati Ra’noxon Alijanova, Xalq deputatlari Marg‘ilon shahar Kengashi deputati, shahar Kengashi kotibiyati bosh mutaxassisi Nargizaxon Akbarovalar hududida joylashgan Marg‘ilon shahar 18-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabida soha mutasaddilarini jalb etgan holda o‘rganish olib bordi.
🔹 Deputatning tashrifidan asosiy maqsad – o‘quvchilarning kuz-qish mavsumida ham ta’lim olishi uchun qulay va xavfsiz sharoitlarni yaratish holatini joyida baholashdan iborat bo‘ldi.
🔹O‘rganish yakunida mas’ullarga aniqlangan muammolarni o‘quv jarayoniga ta’sir etmagan holda, tezkorlik bilan bartaraf etish va kuz-qish oylarida energiya resurslarini oqilona va samarali sarflash yuzasidan zarur ko‘rsatmalar berdi.