"Mamlakat manfaatlari yo‘lida muhim qadam: Yangi shartnoma imzolandi"
Safar davomida Davlatimiz rahbari bir qator xalqaro yirik moliyaviy kompaniyalar, korxonalar rahbarlari bilan muzokaralar olib bordi. Ushbu muzokaralarda O‘zbekiston xalqi manfaati birinchi o‘ringa qo‘yilgan holda yirik kompaniyalarning investitsiya kiritishlari,, aholimizga qulayliklar yaratish bilan bog‘liq juda ko‘plab shartnomalar tuzilganligigi yuqori baholash mumkin. Aynan Pezidentimizning dunyodagi eng yirik kompaniyalardan biri bo‘lgan "Boying" kompaniyasi bilan muloqotlari, hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqish uchun sa’y harakatlari tuzilgan shartnomalar tahsinga sazovor bo‘ldi.
Shartnomalar natijasida Boying kompaniyasining 22 ta samolyotlari O‘zbekiston tomonidan xarid qilinishialohida ta’kidlandi. Albatta bu ham mamlakatimiz uchun yangi ufqlarni, yangi manfaatlarni olib kelishi, qatnovlarning geografiyasi kengayishi, ayniqsa turistlar oqimining ko‘payishi, investitsiya muhitining jadallashiga xizmat qiladi. Bu havo laynerlari 2031-yildan yurtimizga kirib kelishi e’tirof etildi.
AQSH Prezidenti Donalt Trampning munosabat bildirib Davlatimizda amalga oshirilayatgan islohotlarni yuqori baholagani, ayniqsa Davlatimiz rahbarining bir so‘zli inson, deya e’tirof etgani tahsinga loyiq bo‘ldi. Albatta 200 ga yaqin davlat ushbu anjumanda ishtirok etgan bo‘lsa ular orasida O‘zbekistonga bo‘lgan e’tirof dunyo hamjamiyatining e’tiborini qozondi.
Xulosa bilan aytganda - Ochiqlik, shaffoflik yangi O‘zbekiston uchun muhim qadam bo‘lib yangi bosqichga ko‘tarilganidan dalolat bo‘ldi va bu albatta dasturi amalga aylanishi mumkin.