Xalq deputatlavri Jalaquduq tuman Kengashining 10-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlavri Jalaquduq tuman Kengashining VII- chaqiriq 10-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiyakuntartibida:
Xalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashidagi O‘zbekiston “Adolat” SDP hamda O‘zbekiston XDP deputatlik guruhlari tomonidan kiritilgan tuman “Inson” ijtimoiy xizmatlar markazi tomonidan ijtimoiy himoyaga muxtoj aholiga ko‘rsatib kelinayotgan ijtimoiy xizmatlar va yordamlar xaqida markazi rahbari O.Yergashevning xisoboti to‘g‘risida,
O‘zbekiston Ekologik partiyasi Jalaquduq tuman Kengashi deputatlik guruhi ish rejasiga ko‘ra, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 4 yanvardagi “Chiqindilarni boshqarish tizimini takomillashtirish va ularning ekologik vaziyatga salbiy ta’sirini kamaytirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF–5-sonli Farmonining Jalaquduq tumanidagi ijrosi yuzasidan “Andijon Tezkor tozalik” MCHJ rahbari S.Raxmonovning xisoboti to‘g‘risidagi va boshqa masalalar muhokama qilindi.