Xalq deputatlari Sherobod tuman Kengashi doimiy komissiya majlisi bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Sherobod tumani kengashida "Yettinchi chaqiriq Xalq deputatlari Sherobod tumani kengashining O‘n beshinchi sessiyasi kun tartibiga kiritilgan masalalar yuzasidan Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining yig‘ilishlari bo‘lib o‘tdi.
Doimiy komissiya majlisida Sherobod tumanida 2025-yil 2-mavsum 15-iyuldan 31-avgustga qadar O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligining “Openbudjet.uz” rasmiy veb sayti orqali tumanda istiqomat qiluvchi fuqarolar tomonidan sms ovoz berish jarayoni yakuni bilan g‘olib deb topilgan eng ko‘p ovoz to‘plagan takliflarga “Fuqarolar tashabbusi
jamg‘armasi” hisobidan mablag‘ ajratish to‘g‘risida Sherobod tuman Iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘ining o‘rinbosari J. Shafiyevning hisoboti eshitildi va ko‘rilgan masala yuzasidan
fikr mulohazalar eshitilib navbatdagi navbatdagi sessiyasi kun tartibiga tasdiqlash uchun kiritildi.