Unda Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati M.Tuychiyeva, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati huzuridagi Yoshlar parlamenti a’zosi, tuman Kengashi deputati M.Qodirov hamda Yoshlar ishlari agentligi tuman bo‘limi rahbari N.Xabibullayevlar ishtirok etdi.
Ma’lumki, mamlakatimizda yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning iqtidorini yuzaga chiqarish masalasiga davlat darajasida e’tibor qaratib kelinmoqda. Bunga javoban yoshlarimiz barcha jabhalarda o‘zlarini to‘la namoyon etayotganliklari e’tiborga molik.
Xususan, o‘tgan yili mamlakatimiz hayotidagi turli muhim voqealar, shu jumladan, qabul qilinayotgan hujjatlar mazmun-mohiyati va ahamiyatini yoshlarga yetkazish jarayonida alohida faollik ko‘rsatganligini ta’kidlash zarur. Misol uchun, O‘zbekiston Respublikasi ayrim qonun hujjatlari loyihasi muhokamalari jarayonida minglab yosh avlod vakillarining loyiha yuzasidan takliflari olinganligi hamda eng e’tiborlisi, ushbu takliflardan qonun ijodkorlari jarayonida unumli foydalanilganligi notiqlar tomonidan yoshlarga tushuntirildi.
Muloqotda yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savolga batafsil javoblar olishdi.