Sariosiyo tumani FV boʻlimi yongʻin-qutqaruv qismining yangi binosini foydalanishga topshirilidi.
3-fevral kuni Sariosiyo tumani Favqulodda vaziyatlar boʻlimining 17-yongʻin-qutqaruv qismi binosini ochilish marosimi boʻlib oʻtdi.
Yangi qism binosining tantanali ochilish marosimida Favqulodda vaziyatlar vaziri general-mayor A.I.Ikramov, Sariosiyo tumani hokimi, tuman Kengashi deputati O.Yaqubov, xalq deputatlari Sariosiyo tumani Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni
ta’minlash va huquqiy masalalar bo‘yicha doimiy komissiyasi a'zosi S.Qosimov hamkor tashkilotlar vakillari hamda faxriylar ishtirok etdi.
Ushbu qism qutqaruvchilar uchun zamonaviy yongʻin-qutqaruv asbob-anjomlari, oʻquv minorasi va bugungi kun talabiga mos keladigan shinam maʼnaviyat va maʼrifat oʻquv xonalari, oshxona, yuvinish xonasi, yotoqxona kabi zamonaviy xizmat xonalari bilan jihozlangan.