Jumladan, 27-umumta'lim maktabida tashkil etilgan “Inklyuziv ta’lim” sifati o‘rganildi. O‘rganish jarayonida alohida ta’lim ehtiyojiga ega bo‘lgan o‘quvchilar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, ta’lim jarayonining tashkil etilishi, pedagoglarning malakasi hamda metodik yondashuvlar atroflicha tahlil qilindi.
Mazkur hamkorlik O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 24-maydagi PF-80-son Farmonining 3 - bandiga muvofiq, fuqarolarga bepul birlamchi yuridik yordam ko'rsatish tizimini yanada takomillashtirish maqsadida tashkil etilmoqda.
24-Po‘latdarxon saylov okrugi deputati D. Marupova hududda gul yetishtirish bilan shug‘ullanayotgan tadbirkor faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Uchrashuvda DIQ Oqdaryo tuman bosh mutaxassisi A.Nasimov, Targ‘ibot guruhi rahbari D.Adilova hamda tuman IIB xodimi D.Eshonqulova so‘zga chiqib, mavzu yuzasidan ma’ruza qilishdi.
Uchrashuvdan ko‘zlangan asosiy maqsad – ta’lim-tarbiya jarayonidagi dolzarb masalalarni muhokama qilish hamda maktab va ota-onalar hamkorligini yanada mustahkamlashdan iborat bo‘ldi.
Xalq qabulxonasi binosida Oqdaryo tumani hokimi Temur Mahmudovning navbatdagi fuqarolar qabuli bo'lib o'tdi.
O‘rganish jarayonida poliklinikaning moddiy-texnik bazasi, shifokorlar faoliyati, aholiga ko‘rsatilayotgan tibbiy xizmat sifati hamda mavjud muammolar atroflicha ko‘zdan kechirildi. Shuningdek, bemorlar uchun yaratilgan sharoitlar, dori-darmon ta’minoti va navbat tizimi o‘rganildi.
Bugun Xalq deputatlari Oqdaryo tumani Kengashi raisi A.Abdusaidov Boshdarxon mahallasida joylashgan umumta'lim maktablarida issiqlik tizimi va obodonlashtirish holati yuzasidan o'rganish olib bordi.
Xususan, o'rganish davomida 40-,42-umumta'lim maktablarida aniqlangan kamchiliklar yuzasidan maktab rahbariyatiga ogohlantirish hamda mavjud kamchiliklarni tezkor bartaraf etish borasida topshiriqlar berildi.