O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Kengashining "Oliy ta'lim muassasalari bitiruvchilari bandligini ta'minlash chora-tadbirlari to'g'risida" gi 2025-yil 13-avgustdagi KQ-220-V-son qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Oqdaryo tumanida tashkil etilgan ishchi guruh rahbari tomonidan vazifalar belgilab olindi.
Tuman hokimligi majlislar zalida Xalq deputatlari Oqdaryo tumani Kengashining yettinchi chaqiriq o‘n sakkizinchi sessiyasi o’tkazildi
“Chilonzor” mahallasidagi ijtimoiy muammolar o‘rganildi
Oliy Majlis Qonunchilik Palatasi deputati Durbek Ahmedov hamda xalq deputatlari Chilonzor tuman Kengashi deputati Alisher Miryunusovlar tomonidan “Chilonzor” mahallasida aholi bilan ochiq muloqot tashkil etildi. Uchrashuvdan ko‘zlangan asosiy maqsad — mahallada mavjud ijtimoiy muammolarni joyida o‘rganish, fuqarolar murojaatlarini bevosita tinglash hamda ularning yechimi bo‘yicha amaliy choralarni belgilab olishdan iborat bo‘ldi.
Tadbirda mahalla “yettiligi” xodimlari hamda faollar ishtirok etdi. Muloqot davomida uy-joy va kommunal xizmatlar sifati, infratuzilma holati, ichki yo‘llar ta’miri, ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalarga ko‘rsatilayotgan yordamlar, bandlik masalalari hamda yoshlar va xotin-qizlar bilan ishlash yo‘nalishlari yuzasidan fikr-mulohazalar bildirildi. Shuningdek, aholi o'rtasida to'y-hashamlarni ixchamlashtirish masalasi ham muhokama qilindi.