Xalq deputatlari Boyovut tumani kengashida "Yettinchi chaqiriq Xalq deputatlari Boyovut tumani kengashining o‘n yettinchi sessiyasi" kun tartibiga kiritilgan masalalar yuzasidan doimiy komissiyalar yigʻilishi boʻlib oʻtdi
1-masala, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 15-maydagi “2030-yilgacha bo‘lgan davrda aholining ekologik ma’daniyatini yuksaltirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risidagi” PQ-184-son qarori hamda “O‘zbekiston-2030” strategiyasida belgilangan maqsadlar yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida tuman Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi bo‘limi boshlig‘i (X.Jo‘rabekov)ning hisoboti to‘g‘risida;
2-masala, “O‘zbekiston-2030” strategiyasi va aholiga sifatli ijtimoiy xizmat va yordam ko‘rsatish hamda uning samarali nazorat tizimini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha Ijtimoiy himoya milliy Agentligining Boyovut tumani “Inson” ijtimoiy xizmatlar markazi boshlig‘i (I.Abduraxmonov)ning hisoboti to‘g‘risida;
3-masala, Boyovut tumani mahalliy budjetining qo‘shimcha mablag‘larini yo‘naltirish yuzasidan tuman Iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘ining o‘rinbosari (F.Xudaynazarov)ning axboroti to‘g‘risida;
4-masala, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 17-yanvardagi “2025-yilda aholi bandligini ta’minlash va kambag‘allikni qisqartirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-12-sonli qarorini tumandagi ijrosi yuzasidan Boyovut tumani Kambag‘allikni qisqartirish va bandlikni ta’minlash bo‘limi boshlig‘i (K.Xudoyberdiyev)ning hisoboti to‘g‘risida;
5-masala, Boyovut tumani Xalq demokratik partiya guruhi tashabbusi bilan tuman yo‘llardan foydalanish davlat muassasasiga qarashli umumfoydalanuvidagi avtomobil yo‘llarida 2025-yil davomida bajarilgan yo‘l ta’mirlash ishlari yuzasidan Tuman yo‘llardan foydalanish davlat muassasasi direktori (R.Umarov)ning hisoboti to‘g‘risida;
6-masala, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senatining 2025-yil 14-yanvardagi “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-35-V-sonli qar orini tumandagi III-chorak ijrosi to‘g‘risida;