“Korrupsiya jamiyat kushandasi”
1. Joriy yilning 19-noyabr kuni Majburiy ijro byurosining Zarafshon shahar bo‘limida Korrupsiyaga qarshi
O‘zbekiston Respublikasi milliy kengashining 2025-yil 5-martda o‘tkazilgan kengaytirilgan yig‘ilishida belgilangan topshiriqlar ijrosi, hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi PF-71-son Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida “Korrupsiyasiz soha” loyihasi doirasida 1-Navoiy saylov okrugidan saylangan deputat H.Ernafasov, 10-Istiqlol saylov okrugidan saylangan deputat, shahar Kengashi kotibiyat mudiri E.Davlatov hamkor tashkilotlar bilan hamkorlikda “Korrupsiya jamiyat kushandasi” mavzusida davra suhbati tashkil etildi. Tadbirda xalq deputatlari Zarafshon shahar Kengashi deputatlari E.Davlatov va H.Ernafasovlar Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi PF-71-sonli Farmonining mazmun- mohiyati, belgilab berilgan ustuvor vazifalar, jamiyatda, har bir jamoada korrupsiyaning oldini olish, Farmonda belgilangan vazifalar ahamiyati borasida ma’ruza qildi. Shuningdek, byuro xodimlar tomonidan sodir etilishi mumkin bo‘lgan tamagirlik va boshqa