❇️ Nurobod tumani 1-son kasb-hunar politexnikumida Xalq deputatlari Nurobod tumani Kengashi raisi Z.Suyarova, tuman Kengashi deputati G.Xusanova hamda Ekalogiya partiyasi Kengashi raisi G.Shermatovalar ishtirokida o‘quvchilar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
❇️ Uchrashuvda deputatlar tomonidan mamlakatimizda xotin-qizlarni huquqiy movqeini yuksaltirish, oila institutini himoya qilishga kuplab qonunlar Prezidentimiz farmoni va qarorlari qabul qilinganligi hamda ular amaliy jihatdan hayotda tadbiq etiliyotganligi yuzasidan gapirib o‘tdi.
❇️ Shuningdek, xotin-qizlarni ilmiy faoliyatga keng jalb etish, ularning dasturiyishlanmalari, innovasion g‘oyalarni qo‘llab-qo‘vvatlash borasida salmoqli ishlar amalga oshirilayotganligini, bugungi kunda ham xotin-qizlarimiz farzand tarbiyasidaturli sohalarda, mahallalarda fidoyilik ko‘rsatayotganliklarini tushuntirdi.
❇️ Shundan sung o‘quvchi qizlar tomonidan berilgan savol va takliflarga tegishli javoblar berilib, fikr va mulohazalar almashildi.