Budjet mablag‘lari – qat’iy nazorat ostida
Xalq deputatlari Toyloq tuman Kengashi kotibiyat mudiri B. Xamrayev hamda 18-Talliota saylov okrugidan saylangan deputat F. Sidiqov Toyloq tumani Obodonlashtirish boshqarmasida o‘rganish ishlarini olib bordilar.
O‘rganishdan ko‘zlangan asosiy maqsad — 2025-yil davomida mahalliy budjetdan ajratilgan mablag‘larning maqsadli va samarali sarflanish holatini tahlil qilishdan iborat bo‘ldi.
Jarayon davomida amalga oshirilgan obodonlashtirish ishlari, ajratilgan mablag‘larning yo‘naltirilishi, bajarilgan ishlarning sifati va samaradorligi atroflicha ko‘rib chiqildi. Shuningdek, moliyaviy intizomga rioya etish, ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Shu bilan birga, korrupsiya holatlarining oldini olish, manfaatlar to‘qnashuviga yo‘l qo‘ymaslik hamda davlat mablag‘laridan oqilona foydalanish yuzasidan mas’ullarga tegishli tavsiyalar berildi.