#deputat_faoliyatining_eng_muhim_yoʻnalishlari
🚧Tumanda yo‘l qurilishi ishlari amalga oshirildi
Xalq deputatlari G‘ijduvon tumani Kengashi deputati N.Qiyomova tashabbusi bilan “Saidkent” mahalla fuqarolar yig‘ini aholisi bilan birgalikda “Fuqarolar tashabbusi” loyihasi doirasida g‘olib deb topilgan “Qozoqrabot” qishloq ichki yo‘llari asfaltlashtirildi.
📌 Mazkur loyiha doirasida hudud infratuzilmasini yaxshilash, aholi uchun qulay sharoitlar yaratish hamda ichki yo‘llarning transport harakati uchun yanada xavfsiz va qulay bo‘lishini ta’minlash maqsadida amaliy ishlar olib borilmoqda.
🛣 Ayni paytda qishloq ichki yo‘llari asfaltlashtirilib, yo‘l chetlarini betonlashtirish va obodonlashtirish ishlari amalga oshirilmoqda.
️ Ushbu ishlarning izchil amalga oshirilishi, mahalliy aholi bilan muntazam muloqotda bo‘lib, ularning fikr-mulohaza va takliflari inobatga olindi.
️ Mazkur loyiha natijasida “Saidkent” mahallasidagi ichki yo‘llar holati yaxshilanib, aholi uchun yanada qulay yashash muhitini yaratishga xizmat qiladi.