Deputat hududlarda:
Xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tumani Kengashi deputatlari A.Toshpo'latov va Ch.Yusupovlar tumandagi "Istiqlol" mahallasida va 18-sonli Davlat maktabgacha ta'lim tashkilotida "Deputat va Mahalla yettiligi hamkorligi" doirasida uchrashuv olib bordi.
Deputatlar 18-sonli Davlat maktabgacha ta'lim tashkilotida bolalarga yaratilgan sharoitlar va oshxona holati o’rganilib, oziq-ovqat mahsulotlar sifatli saqlanish holatlari o’rganildi. O’rganishlar jarayonida oshpazlar tomonidan taklif va muammolar yozib olinib, deputatlar tomonidan tegishli tashkilotlarga deputatlik so’rovi yuborilishi tushuntirildi. O’rganishlar davomida “Istiqlol” mahallasi raisi A.Abdullayev bilan birgalikda mahallada yashovchi fuqaro Z. Yusupova oilasiga borib muammosi batafsil o’rganilib A.Toshpo'latov tomonidan joyida ijobiy hal etildi. O’rganishlar yakunida gilam to’quvchi Xazina opa xonadoniga borib gilam to’qish ishlari bilan tanishildi.