Jonajon Vatanimiz gullashi – mehnatkashlarning fidoyiligida!
Jonajon Vatanimiz rivoji, dalalarimiz gullab-yashnashi, el rizqi va yurt farovonligi yo‘lida belni mahkam bog‘lab, sidqidildan mehnat qilayotgan fidoyi paxtakorlar — yurtimiz iftixoridir!
Shu ezgu mehnat ahli bilan yuzma-yuz muloqot qilish, ularning yuzidagi quvonchni ko‘rish, ter bilan boy bo‘lgan rizqqa extirom bildirish maqsadida
Xalq deputatlari Farg‘ona tuman Kengashi deputatlari — Ilxomjon Abduraxmonov, Ozodaxon Dadajonova, Shuxratjon Raximov hamda
O‘zLiDeP Farg‘ona tuman Kengashi apparati rahbari Saidaxon Otajonovalar Yangi yo‘l, Xonqiz va O‘zbekiston mahallalarida bo‘ldilar.
Dalalardagi fidoyi mehnatkashlarga deputatlar samimiy “Xormang!” deya murojaat qilib, ularning mehnati, sabr-toqati va Vatanga bo‘lgan muhabbatini yuksak e’tirof etdilar.
Mehnatning sharafi, paxtakorning qiyofasida namoyon bo‘ladi. Shu bois, deputatlar tomonidan ularga TAShAKKURNOMALAR va estaliq sovg‘alar topshirildi.
Bu tashrif — xalq vakillarining yurt xizmatkorlariga bo‘lgan minnatdorligi, mehnatkash insonga bo‘lgan hurmat va e’tiborining amaliy ifodasi bo‘ldi.
Sidqidil mehnat qilgan paxtakorlar barchamizning iftixorimizdir!
Sizlar bor ekan — el rizqi, yurt gullashi, Vatan ravnaqi ta’minlanadi!