Xalq deputatlari Nurobod tumani Kengashining navbatdan tashqari sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Xalq deputatlari Nurobod tumani Kengash deputatlari tomonidan sayyor qabuli bo'lib o'tdi
Xalq deputatlari Nurobod tuman Kengashining yettinchi chaqiriq, beshinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Xalq deputatlari Nurobod tuman Kengashi doimiy komissiyalarining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Nurobod tumanida O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati Sh.Tuxtashev o'rganish ishlari olib bormoqda.
#Deputat faoliyati#
Uchrashuvda aholi tomonidan Tobagar qishlog'ining 3 km masofadagi yo'lini shag'allashtirish, 2 km yo'lni asfaltlashtirish hamda fuqaro M.Ro'ziyeva murojaat qilib boquvchisini yoqotganligi, 2 nafar voyaga etmagan farzandlari borligi hozirgi kunda ishsizligi sababli oilaviy ahvoli og'irligini bildirib,ish bilan band qilishda amaliy yordam qilinishini so'rab murojaat qildi. Deputat ko'tarilgan murojaatlar echimi yuzasidan tegishli tashkilotlarga deputatlik so'rovlari chiqarishini bildirdi,
Uchrashuv yakunida deputat N.Murodov homiyligi asosida mahalla hududidagi kambag'allik ro'yxatiga tushib qolgan fuqarolar xonadonida bo'lib, ular xolidan xabar olib 10 turdagi oziq-ovqat mahsulotlari topshirildi.