Deputat tomonidan MFY yettiligi bilan birgalikda fuqarolar murojaatlari o‘rganildi
Uchrashuv davomida fuqarolar tomonidan kelib tushgan murojaatlar o‘rganilib, belgilangan tartibda ularni ijobiy hal etish, tegishli tashkilotlar bilan bog'langan holda masalalarni sifatli va ijobiy yakunlash bo'yicha mahalla yettiligi bilan muhokamalar olib borildi.
Xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashi deputati F.Salomova tomonidan mahalla fuqarolar yig‘ini MFY yettiligi a’zolari bilan birgalikda hududda istiqomat qiluvchi fuqarolarning murojaatlari atroflicha o‘rganildi. O‘rganish jarayonida aholini qiynab kelayotgan ijtimoiy va maishiy masalalar yuzasidan murojaatlar tinglandi.
Mazkur o‘rganish ishlari aholi muammolarini o‘z vaqtida aniqlash va ularni bartaraf etishga qaratilgan bo‘lib, bu kabi uchrashuvlar tizimli ravishda davom ettirilishi ta’kidlandi. Mahalla yettiligi a’zolari bilan birgalikda hududda istiqomat qiluvchi fuqarolarning murojaatlari atroflicha o‘rganildi. O‘rganish jarayonida aholini qiynab kelayotgan ijtimoiy va maishiy masalalar yuzasidan murojaatlar tinglandi.
Ushbu o‘rganish ishlari aholi muammolarini o‘z vaqtida aniqlash va ularni bartaraf etishga qaratilgan bo‘lib, bu kabi uchrashuvlar tizimli ravishda davom ettirilishi ta’kidlandi.