“Саховати маҳаллаи Ҳазрати Али”
Худди шундай фазилатлар халқимизнинг азалий қадриятига айланиб, ота-боболаримиз, момоларимизнинг жасорати, ҳиммати ва имон-эътиқодида ўз аксини топган. Мазкур умуминсоний қадриятлар муқаддас Ислом динининг асосий манбалари – Қуръони Карим ва ҳадисларда кўп бора таъкидланган. Хусусан, Аллоҳ таоло Қуръон каримда: «Эҳсон-яхшиликнинг мукофоти фақат эҳсон ва эзгулик бўлажак» (Роҳман сураси, 60-оят) деб ўзгаларга яхшилик қилувчиларга дунё ва охиратда улкан мукофотлар борлигини маълум қилган.
Қурбон ва Рамазон ҳайитларида, Мустақиллик куни ва Наврўз каби айёмларда хайру саховат халқимизнинг азалий қадриятига айланганини ич-ичимиздан ҳис этамиз. Сўх тумани Ҳазрати Али маҳалла фуқаролар йиғинида депутат Нишонов Субҳонали Тўраевич ташаббуси билан ташкил этилган “Саховати маҳаллаи Ҳазрати Али” жамғармасидан Сўх тумани Ҳазрати Али МФЙ маъмурияти маҳалла Нуронийси С.Қароев иштирокида Ҳазрати Али, Сарибозорча, Сариканда ва Мулгон маҳаллаларда яшовчи камтаъмин боқувчисини юқотган ёши улуғ инсонлларга жами бўлиб 71 та хонадонларга гушт маҳсулоти манзилли етказиб берилди ва Қурбон Ҳайит байрами муносабати билан ўларни табриклаб ҳолларидан хабар олишди.
Қурбон Ҳайит байрами кунида бундай эътибордан камтаъмин қатлам аҳоли маҳалла депутатидан ҳамда саховатманд тадбиркорларга ўз миннатдорчиликларини баён этишди.