DOIMIY KOMISSIYA FAOLIYATI:
Xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tumani Kengashining "Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha doimiy komissiyasi "ning navbatdagi yig'ilishi boʻlib otdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 31-yanvardagi “Oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish dasturlari doirasida aholining biznes tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashni yangi bosqichga olib chiqishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-39-sonli qarorining tumandagi ijrosi hamda tumanda dasturlar ijrosi, jumladan oilaviy tadbirkorlik dasturlari, ajratilgan kreditlar samaradorligini ta’minlash, muammoli kreditlarni so‘ndirish borasida 2024-yilning IV-choragida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan tuman hokimining birinchi o‘rinbosari R.Xamraevning hisobotini deputatlar muhokamasiga qo'yilib doimiy komissiya raisi hamda a’zolari tomonidan tumanda oilaviy tadbirkorlikni izchil rivojlantirish hamda muammoli kreditlarni joyiga chiqgan holda o'rganib hal etish bo'yicha takliflar bildirilib o'tildi.