YANGI SAYLANGAN DEPUTATLAR O‘Z OKRUGIDAGI IJTIMOIY SOHA OBYEKTLARI HOLATINI O‘RGANDI.
Xalq deputatlari Bulung‘ur tuman Kengashi kotibiyatining tashabbusi bilan barcha yangi saylangan deputatlar o‘z saylov
okrugi bo‘yicha o‘rganishlar tashkil qilib, deputat sifatida yangidan har bir mahallani to‘liq o‘rganish, mahalladagi ijtimoiy soha obyektlaridagi holat va ularni ishlashi, maktab va maktabgacha ta’lim muassasalarning qish mavsumida isitilish holati va boshqa masalalar bo‘yicha o‘rganishlar olib bormoqda. 2024 yil 10 dekbr kuni Xalq deputatlari tuman Kengashiga 24-Oxunboboyev saylov Okrugidan saylangan deputat Artiqova Zoxida Abduhalilovna tumandagi Navbahor maxallasida bo‘lib mahalladagi mummolar, mahalla xududidagi 55-umumta’lim maktabi va 7-son davlat maktabgacha ta’lim tashkilotida bo‘lib deputat sifatida
xalqning bolalariga yaratilagn imkoniyatlar va sharoitlar bilan tanishdi. Sohada kuzatilayotgan muammolar bo‘yicha tegishli tartibda rasmiylarga murojat qilish bo‘yicha mutasaddilarning takliflarni qabul qildi. Organilgan tashkilotlarning rahbarlariga tizimda kuzatilayotgan ayrim masalalarni birgalikda hal etish shinigdek orqada qolayotgan masalalar bo‘yicha deputat sifatida yordam ko‘rsatish bilan bog‘li masalalar kelishib olindi.