DEPUTAT XALQ BILAN HAMNAFAS!
✅ Navoiy viloyatidagi chegara va chekka hududlarida joylashgan va “qizil” va “sariq” toifadagi mahallalarda yashovchi aholi uchun huquqiy- madaniy targ'ibot tadbirlarini o'tkazish rejasiga muvofiq tadbirlar tumandagi mahallarda start oldi.
✔️ Bugungi targ'ibot tadbiri Uchquduq tuman Adliya bo`limi, xalq deputatlari tuman Kengashi deputati M.Xudoyberdiyeva va tumandagi tashkilotlar ishtirokida "sariq" toifaga kiritilgan “Do‘stlik” MFY hududida tashkil etildi.
✔️Tadbirda Adliya bo‘limi tomonidan mahalla ahli uchun qonunchilikdagi yangiliklar inson huquq va erkinliklari himoyasi, ushbu yo‘nalishda qonunchilikni yanada rivojlantirish masalalari, inson huquq-erkinliklarini himoya qilishda nazoratni amalga oshiruvchi organlarning roli yuzasidan tushuntirishlar berilib ishtirokchilarga korrupsiya millat zavoli ekanligi unga faqat birgalikda kurashishimiz lozimligi korrupsiyaga qarshi murosasiz kurashish hissini shakllantirish yo‘nalishida tegishli tushunchalar berib o‘tildi.