Doimiy komissiya ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi…
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashining Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha doimiy komissiyasi hamda Agrar, qurilish, kommunal sohalar, ekologiya, sanoat va transport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Bugungi ko‘tarilgan masalalar yuzasidan Ishtixon tumani bo‘yicha 2024-2025-yillar kuz-qish davri uchun suv olish limitlarini tasdiqlash to‘g‘risida tuman “Suv yetkazib berish xizmati” davlat muassasasi direktori M.Shodiyev maruza qildi.
Tuman Iqtisodiyot va moliya bo‘limi va tuman soliq inspeksiyasi tomonidan Ishtixon tumanining 2025-yilgi mahalliy byudjetini tasdiqlash to‘g‘risida maruza qilib o‘tildi.
Tuman Iqtisodiyot va moliya bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi “Byudjet kodeksi”ning 148-moddasiga asosan Ishtixon tuman mahalliy byudjetining xarajatlar qismiga o‘zgartirish kiritish haqida maruza qilib o‘tildi.