Xalq deputatlari Boyovut tumani Kengashi 19-Do‘stlik saylov okrugidan saylangan deputat Qurbonova Hilola Kabulovna "Do‘stlik" mahallasida "mahalla yettilligi" bilan hamkorligda aholi bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida mahalladagi dolzarb muammolar tahlil etildi. Jumladan, ijtimoiy muhofaza, sog‘liqni saqlash sohasidagi muammolar muhokama qilindi. Uchrashuv davomida o‘rtaga tashlangan masalalarning har biri ro‘yxatga olinib, qisqa fursatlarda ijrosini taminlashga kelishib olindi va tegishli tashkilotlarga ijrosini tamilash uchun deputatlik so‘rovlari yuborilishi takidlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senatining KQ-706-sonli Kengash qarori ijrosi bo‘yicha mahallada amalga oshirilayotgan ishlar bugungi kunda o‘z yechimini kutib turgan masalalar yuzasidan mahalla yettiligini tinglandi.