XALQ DEPUTATLARI MIROBOD TUMAN KENGASHINING 103-SESSIYASI BO‘LIB O‘TDI
Sessiyamiz ishida Mirobod tuman hokimining o‘rinbosarlari, tuman prokurori, 2-sektor rahbari v.b. U.Abdullaev, tuman DSI boshlig‘i X.Inomov, tumani hokimi o‘rinbosari – oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i F.Madaminova, sektor kotiblari, shuningdek, mutasaddi rahbarlar va masʼul xodimlari ishtirok etdilar.
Sessiya ishida Mirobod tuman sektor rahbarlarining O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 8-yanvardagi “Hududlarni kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha sektorlar faoliyatini yana-da takomillashtirishga doir
qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-4102-sonli qarorining ijrosi yuzasidan, shuningdek, sektorlarda Mirobod tumani sektorlarida 2024-yilning 2-choragida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida, 2024 yilning 2-choragida yoshlar bilan muloqot qilish, ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, bandligini taʼminlash borasida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida, Mirobod tumani hokimi o‘rinbosari – oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘I F.Madaminovaning Mirobod tumanida 2024 yilning 2-choragida “Ayollar daftari”ni yuritish orqali xotin-qizlar muammolarini o‘rganish va hal etish, bandligini taʼminlash borasida amalga oshirilgan ishlari bo‘yicha hisobotlar hisobotlar eshitib chiqildi.
Shuningdek, 2024 yil 2-chorakda turli sohalarda erishilgan natijalar va 2024 yil 3-chorak uchun rejalarga oid masʼullarning hisobotlari tinglandi va muhokama qilindi.