Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashining navbatdagi 96-sessiyasi bo'lib o'tdi.
Dastlab, Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari saylovini oʻtkazish boʻyicha Toshkent viloyati hududida bir mandatli saylov okruglarini tuzish toʻgʻrisida Markaziy saylov komissiyasiga taqdimnoma kiritish borasidagi masala koʻrib chiqildi.
Shundan soʻng, 2025–2027-yillarda Toshkent viloyatining Oʻrta Chirchiq va Yangiyoʻl tumalarini barqaror rivojlantirish boʻyicha “Yoʻl xaritasi”ni tasdiqlash, 2024–2025-yillarda Toshkent viloyatining Oqqoʻrgʻon tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish va aholining yashash sharoitlarini yanada yaxshilash boʻyicha qilinadigan ishlar muhokama qilindi.
Bundan tashqari, mablagʻ taqsimlash, mahalliy byudjetning qoʻshimcha manbalaridan foydalanish, shuningdek, joriy yilning 6 oyi davomida jinoyatchilikka qarshi kurashish va huquqbuzarliklarning oldini olish va ularning profilaktikasi boʻyicha amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilindi.