O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 24.10.2023 yildagi PQ-343-son qarori ijrosi bo‘yicha Xalq deputatlari Bandixon tuman Kengashi deputatlari A.Pardayev, X.Abdimo‘minov, I.Xalmatov, B.Yo‘ldoshevlar tomonidan
DEPUTAT NAZORATI o‘tkazildi
“To‘palang suv ombori suvidan foydalanish hisobiga Bandixon tumanining ichimlik suv ta’minotini yaxshilash” loyihasi bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar o‘rganildi.
Bandixon va Sherobod tumanlaridan o‘tuvchi umumiy uzunligi 58,5 km bo‘lgan magistral ichimlik suv tarmog‘i hamda suv saqlash rezervuarlarini qurish;
Bandixon tumanida ichki tarmoq tortish va sig‘imi 10 000 m3 bo‘lgan suv saqlash hovuzi qurish ishlari olib borilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 19 martdagi PQ-114 sonli qaroriga asosan Tiklanish va taraqqiyot jamg‘armasidan 70 mln. AQSH dollari miqdorida mablag‘ ajratish ko‘zda tutilgan hamda ushbu mablag‘lar hisobidan Bandixon tumanidan Termiz shahrigacha magistral tarmoq tortish belgilangan.