DEPUTAT KO`PQAVATLI UYLARNI BORIB KO`RDI
Bozorboshi MFY hududida 1-maktab ro`parasidagi Xamza nomli ko`pqavatli uylarda istiqomat qilayotgan fuqarolar nomidan Xalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashi deputati Sh.Xaytoxunovga Oripova Shoxsanam murojaat qilgan edi.
-Ko`pqavatli uyimizda 7 oydan buyon ichimlik suvi yo`q...
Ushbu murojaat bo`yicha fuqaroning ketma-ket qo`ng`irog`idan so`ng, u ko`targan muammoni yaqindan o`rganish uchun deputat manzilga bordi. Fuqaro murojaati yuzasidan deputatlik so`rovi chiqarilgan. Deputat Andijon suv ta`minoti AJ Jalaquduq tuman filiali yuridik va jismoniy shaxslar murojaatlari bilan ishlash muxandisi Murodiljon Soloxiddinov bilan uy-joylarni aylandi. Ko`pqavatli uylardan uncha uzoq bo`lmagan joyda suv ombori bor, bu yerda ta`mirlash ishlari ketyapti. Nixosiga yetgach, nasos ishga tushadi va bosim kuchayadi.
Aholi yashayotgan ko`pqavatli uylarga borib, fuqrolarning suv muammosini o`rganish barobarida atrof muxit tozaligi, baxorgi yumushlarning ahvoli, mutasaddilarning obodonchilik va tozalikka e`tiboriga oid masallarga ham munosabat bildirildi.
Bugun Andijon suv ta`minoti AJ Jalaquduq tuman filiali mutasaddilari va ishchilari suv omboriga nasos qo`yish ishlarini yakunlashdi. Ko`pqavatli uylarga yuqori bosim bilan toza ichimlik suvi
berilmoqda. Mutassadilarga raxmat.