Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Usmonali Aliqulov 2025-yilning 4-choragi bo‘yicha "Xursand" mahallasi saylochilariga axborot berdi.
🎤 Deputat hisobot davrida hududni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, aholining kundalik muammolarini aniqlash va ularni hal etish bo‘yicha olib borilgan ishlar haqida batafsil to‘xtalib o‘tdi.
🔅 Saylovchilar tomonidan bildirilgan taklif va muammolar deputat tomonidan tinglanib, ularni belgilangan tartibda ko‘rib chiqish va mas’ul tashkilotlar bilan hamkorlikda yechim topish zarurligi ta’kidlandi.
✍️ Deputat U.Aliqulov barcha murojaat va tashabbuslarni qonuniy tartibda o‘rganish, tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda hal etish hamda ularning ijrosi yuzasidan deputatlik nazoratini olib borishini ma’lum qildi.
✔️ Uchrashuv yakunida deputat saylovchilar bilan muntazam ochiq muloqot olib borish, joylardagi muammolarni Kengash sessiyalari va doimiy komissiyalar orqali ko‘tarib chiqish deputatlik faoliyatining ustuvor yo‘nalishlaridan biri ekanini ta’kidladi.