Depuatat saylovchilar bilan uchrashdi
15- Bog’ishamol saylov okrugidan saylangan deputati Anorboyev Farxod Quvondiqovich saylovchilar bilan uchrashdi. Uchrashuv davomida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida 2026-yil 23-yanvar kuni o‘tkazilgan kambag‘allikni qisqartirish va aholi bandligini ta’minlash masalalariga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Jizzax viloyatida amalga oshirilayotgan islohotlar natijadorligi va kelgusidagi ustuvor vazifalar yuzasidan joriy yilning 30-yanvar kuni bo‘lib o‘tgan “2026–2027 yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-35-sonli qarori asosida Baxmal tumanini 2026–2027-yillarda ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha dasturi to‘g‘risida saylovchilarga tushunchalar berildi. Ushbu dasturni Respublika idoralari bilan tumanda amalga oshiriladigan loyihalar, zurur infratuzilmaviy shart-sharoitlarni yaratish bo‘yicha “Og‘ir” toifadagi Gʻallakon, Davlat, Mustaqillik, Uzunbuloq, Bog‘ishamol, Istiqlol va Madaniyat mahallalarining ixtisoslashuvini chuqurlashtirishga qaratilgan manzilli dasturlar ishlab chiqilganligini e’tirof etildi.