Xalq deputatlari Oltіnsoy tuman Kengashining 3–“Mustaqillik” saylov okrugidan saylangan deputati Turopova Dilbar Toji qizi tomonidan 2026 yil fevral oyi uchun tasdiqlangan reja-jadvalga muvofiq Oltіnsoy tumanidagi “Mustaqillik 10 yilligi” hamda “Qurama-1” mahallalarida saylovchilar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida mahalla fuqarolari tomonidan hududda mavjud dolzarb muammolar ko‘tarilib, jumladan, ichki ko‘chalarni asfaltlash hamda katta chorrahalarda yo‘l harakatini tartibga solish maqsadida svetofor o‘rnatish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
Mazkur muammolarni bartaraf etish yuzasidan deputat tomonidan tegishli chora-tadbirlar belgilanib, mas’ul korxona va tashkilotlarga deputatlik so‘rovnoma yuborish bo‘yicha kelishib olindi. Ko‘tarilgan masalalar deputat nazoratiga olindi.